SK Hradec Králové

Potřebujete konečně začít sportovat nebo začít dělat něco pro své zdraví, ale nevíte, kam chodit a jak se k tomu donutit? Je tu sportovní klub, ve kterém si užijete skvělého vyžití a vyplavíte endorfiny.

Co to dělá v těle

Účinky látek, které se dnes označují jako poppersy , či chems, jsou dobře známé víc, než století. Používaly se často jako podpůrná léčba u pacientů s kardiovaskulárními problémy. Třeba u anginy pectoris. Jsou také známy jako antidota při otravách kyanidy. V pevné podobě je to dobře známé cyankáli – kyanid draselný, častá pomůcka mnoha, zejména starších detektivek. V podobě plynu se používal kyanovodík, uvolňovaný z kyanidu sodného (levnější, ale stejně účinná alternativa k cyankáli) v koncentračních táborech v plynových komorách pod názvem Cyklon B (německy Zyklon B).

Takové malé přidušení

Na rozdíl od plynových komor (přestože mechanismus působení je stejný, jako u kyanovodíku, ale u amylnitritů v poněkud menší míře) se po čichnutí chemsu nedostanete do spalovací pece v Osvětimi, ale do stavu změněného vnímání, zesílení emočních prožitků a celkového uvolnění, které po několika minutách zase vymizí.

Co to dělá v těle
3.5 (70%)2